محترم مومنی:یک دیکتاتوری فاسد، پشت نقابی از دموکراسی دروغین!

عنوان بالا را از نخستین حضور پرزیدنت ترامپ در اجلاس عمومی سالیانه اعضای سازمان ملل متحد، و از اولین سخنرانی وی برگزیده ام. آقای ترامپ در سخنان خودش گفت: ” حکومت کنونی ایران، یک دیکتاتوری فاسد را، در پشت نقابی از دموکراسی دروغین پنهان می کند. حکومت ایران، یک کشور ثروتمند و دارای فرهنگی غنی را، به یک کشوری سرکش و فقیر از لحاظ اقتصادی تبدیل کرده، که صادرات اصلی اش: خشونت، خونریزی و هرج و مرج است.”!

رئیس جمهور آمریکا در آن روز، پس از اشاره به تاریخ و تمدن باشکوه ایران گفت: ” رنجدیده ترین قربانیان حکومت ایران، در واقع مردم خود این کشور هستند. حکومت ایران به جای استفاده از منابعش برای ارتقای زندگی مردم، سودهای نفتی را، صرف تأمین مالی حزب الله، و سایر تروریست هائی می کند؛ که مسلمان های بی گناه را می کشند و به همسایگان خود حمله می کنند. سرمایه های مردم ایران، برای بقای دیکتاتوری بشار اسد، و سوخت رسانی برای جنگ داخلی در یمن و حزب الله صرف می شود. ما نمی توانیم اجازه بدهیم، که این حکومت جنایتکار، همزمان با ساخت موشک های خطرناک، به این فعالیت های بی ثبات کننده اش ادامه بدهد.”!

پرزیدنت ترامپ در اجلاس عمومی سازمان ملل، همچنین به برجام نیز اشاره کرده و گفته بود: ” به صراحت بگویم، این توافقنامه مایه شرمندگی و خجالت برای آمریکا بوده است. ما این توافقنامه را نخواهیم پذیرفت؛ زمان آن رسیده است، تمام جهان به ما بپیوندند؛ که از حکومت ایران بخواهیم، به برنامه کشتار و تخریب خود خاتمه بدهد. زمان آن است، که این رژیم تمام آمریکائیها و سایر شهروندهای دیگر کشورها را، که ناعادلانه بازداشت شان کرده آزاد کند.”!

دونالد ترامپ شب گذشته، همچنین در مصاحبه ای با شبکه خبری ” فاکس نیوز ” ، در باره توافق برجام و خواسته های مردم ایران گفته است: ” شما مردم ایران را در خیابان های ایران می بینید؛ که می رقصند و شعار ” مرگ بر آمریکا ” می دهند. آنها احتمالا به صحنه آورده شده اند. چرا که من باور دارم، مردم ایران مردم بزرگی هستند؛ که آزادی می خواهند و خواهان دوستی با ما هستند. من واقعا به این باور دارم.”!

اگر بخواهیم به همه جزئیات سخنرانی رئیس جمهور جدید آمریکا، که در نخستین سخنرانی اش در اجلاس عمومی سازمان ملل متحد ایراد نمود بپردازیم. نیاز به وقت بیشتری دارد. آنچه که مسلم است: ” تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل ” ؛ زیرا در همین دو سه پاراگراف کوتاه می توان، به زوایای دیدگاه آقای ترامپ نسبت به سران جمهوری پلید اسلامی، و عملکردهای ددمنشانه آنها پی برد؛ که ضمن بیان کردن میزان تنفر وی به رژیم آخوندی، مراتب احترام او به مردم ایران، و ستایش تاریخ و تمدن باستانی ایشان را درک نمود!

کسی که چنین دیدگاه هائی نسبت به سران دروغپرداز و خونخوار جمهوری ننگین اسلامی دارد. و به صراحت نظرگاه اش را در همه جا مطرح می کند. آنقدر شعور اجتماعی و درک سیاسی دارد؛ که خود و شرایط ریاست جمهوری اش را، فدای یک حاکمیت منفور و اشغالگر ننماید. از اینرو بعید به نظر می رسد؛ که آقای ترامپ، در گزارشی که به زودی به کنگره ایالات متحده ارائه خواهد نمود. بر میزان پایبندی رژیم ملاها به برجام مهر تأیید بزند. چون اگر غیر از نماید، نه فقط در پیشگاه مردم آمریکا، بلکه در مقابل سایر جهانیان، اعم از شخصیت های سیاسی و مردمان عادی دنیا، اعتبار و پایگاه و مرتبه خویش را از دست خواهد داد!

بر این اساس، باید منتظر باشیم، که از نتیجه این گزارش و واکنش کنگره آمریکا، نسبت به عدم تأیید پایبندی سران رژیم اسلامی به برجام را دریافت نمائیم. چنانچه قرار باشد، که به زودی حکومت جنایتکار آخوندی در ایران، مفتضح و سرنگون گردد؛ و بدون تردید این آرمان والای همه ایرانیان میهن پرست است. باید از اهورای یکتا بخواهیم، که در این امر شتاب نماید. و مردم اسیر و بی نشاط و گرفتار میهن مان را، از شر چنین حاکمیت اهریمنی برهاند!

 

پاسخی بگذارید