ترور در بُن. روایت مستند یک ترور. سرگذشت و ترور فریدون فرخزاد. نویسنده: میرزاآقا عسگری مانی

ترور در بُن
روایت مستند یک ترور
سرگذشت و ترور فریدون فرخزاد
نویسنده: میرزاآقا عسگری (مانی)
ناشر: استرانوس. آمازون

ترور در بن، همراهی گام به گام است با زنده یاد فریدون فرخزاد از کودکی تا مرگ.
ترور در بن همچون یک فیلم مستند و گیرا شما را با ژرفای زندگی یک هنرمند پرشور، خلاق، بی تاب و مبارز با نام فریدون فرخزاد آشناتر می کند.کتابی متفاوت، بی پرده، و متکی بر اسناد.در این کتاب، ضمن روایت زندگی فریدون فرخزاد و بازآفرینیِ فضاهائی که درآن میزیسته، از اسناد، نوشته ها وگفته های افراد گوناگونی که درباره ی او اظهار نظر کرده اند بهره گرفته شده تا این کتاب، رمانی تخییلی جلوه نکند. در عین حال تلاش این بوده است تا از ارائه ی یک کتاب صرفا تحقیقی، خشک و مستند پرهیز شود. به این امید که خوانندگان راحت تر ، رویدادهای زندگی فرخزاد را دنبال کنند.روایتی حیرت انگیز از زندگی مردی که از چندین منظر در برابر خرافه، ستم و ایران ستیزی ایستاده بود.ترور در بن، در 200 صفحه با چاپی نفیس، سند پایداری ایرانیان معاصر در برابر عالیجنابان خونخوار در ایران اسلامی است.
ترور در بن، کتابی ست که به کتابخانه شما روحی تازه می بخشد.شما می توانید کتاب ترور در بن را از ناشر آن در اروپا سفارش دهید. قیمت آن ده یورو است. هزینۀ پست را ناشر می پردازد:
www.sturnus-verlag.de:
دکتر فریدون‌ فرخزاد یک تنه به ‌اندازه‌‌ی انجمنی ‌از شاعران، گویندگان و هنرمندان ایرانی در تبعید، کار و آفرینش داشته است. او شاعر، سخنران، شومن و هنرپیشه بود. مبارزی جدی و اثرگذار در پهنه‌ی رزم با خرافه و عقب‌ماندگی هم بود. روزی که تروریست‌های جمهوری اسلامی او را با ضربات کارد از پای درآوردند، اپوزیسیون رژیم در برونمرز در بهت و بی‌برنامه‌‌گی، آن‌چنان که باید به او نپرداخت. شاید باور نداشت که یک هنرمند و آوازخوان می‌تواند هم‌‌سطح برخی از سازمان‌های سیاسی در افشای رژیم مؤثر باشد. شاید اصولا فرایندهای تحرک سیاسی از راه هنر و ادبیات را چندان جدی نمی‌گرفت. شاید نیز او را از خود یا همروند با خود نمی‌دانست. سکوت نسبی و دردناک درباره‌ی نام، کار، قتل دلخراش و مظلومیت او، موجب شد چند ماهی پس از ترورش، ‌اندک‌اندک غبار فراموشی بر نام و یاد و کارهای او فرونشیند.
در این کتاب مانی می‌کوشد ضمن روایت مستند از زندگی فریدون فرخزاد و بازآفرینی فضاهایی که او در آن می‌زیسته، از اسناد و نوشته‌ها و گفته‌های افراد گوناگون که در باره‌ او سخن گفته‌اند بهره بگیرد تا این کتاب رمانی تخیلی جلوه نکند. این کتاب در‌ واقع همراهی گام‌به‌گام خواننده با فراز و فرود زندگی فرخزاد است.شما می توانید کتاب ترور در بن را از آمازون یا از راه ایمیل رادیومانی هم  سفارش دهید.

radiomani2012@gmail.com

 

پاسخی بگذارید